Panele 3d gipsowe Piaseczno

Przygotowanie dekoracji ściennych nie musi zawsze wiązać się z malowaniem i zakładaniem tapety. To już przeszłość i rozwiązanie sprzed wielu lat. Aktualnie czas poszły do przodu, przez co pojawiły się również nowe propozycje dekoracji ściennych na rynku budowlanym. Lepiej będzie, jeśli przyjrzymy się skuteczności płytek 3d gipsowych, których montaż również odbywa się w warunkach domowych. Nie potrzebujemy do tego firmy budowlanej, sami z wszystkim jesteśmy w stanie sobie poradzić. Ale zanim zdecydujemy się na montaż takich dekoracji, jak dekoracyjne panele 3d gipsowe, to wcześniej dobrze jest ustalić ich dokładny wybór.

Panele 3d gipsowe Piaseczno

Ścienne panele 3d z gipsu Piaseczno: wystróścian

Pojawiają się różne propozycje paneli trójwymiarowych, z wzorami, motywami, kształtami. Pewne z nich mogą szczególnie pasować do naszych oczekiwań, a zarazem do wystroju, który chcielibyśmy uzyskać w danym mieszkaniu, biurze czy domku jednorodzinnym. Prześledźmy więc oferty popularnych producentów paneli gipsowych, a następnie obliczmy, jaka ilość takich płytek jest nam potrzebna do przygotowania wybranego pomieszczenia. Czasami wystarczy do dekoracji pewien fragment ściany, natomiast innym razem o wiele lepszy efekt uzyskamy, gdy pokryjemy całą ścianę. Gdy obliczyliśmy już ilość takich paneli 3d, wystarczy je zamówić, a gdy przyjdą, to możemy od razu skupić się na szybkim i prostym montażu. Potrzebujemy do tego tylko kilku narzędzi.

Panele 3d gipsowe Piaseczno

Dekoracyjne panele 3d Piaseczno: dekoracja ścienne

Po pierwsze należy zadbać o przygotowanie podłoża, czyli powierzchni ścian, która powinna być czysta, równa i oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń (kurz, tłuszcze, resztki farb). Po drugie warto ściany jeszcze zagruntować odpowiednim środkiem, dzięki czemu ścienne 3d panele z gipsu będą mogły uzyskać jeszcze lepszą przyczepność. Po trzecie ułożenie odbywa się za pomocą wypoziomowania ściany. Odbywa się to na podstawie prostej listwy montowanej od dołu, na ścianę, gdzie będziemy następnie układać kolejne dekoracyjne płytki 3d gipsowe. Po czwarte używamy kleju przeznaczonego do gipsu, ponieważ w większości ścienne panele 3d są wykonane z tego materiału. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to należy również zdecydować się na minimalne szlifowanie krawędzi panelu gipsowego. Natomiast pewne nierówności możemy regulować poprzez użycie odpowiedniej ilości kleju. Po piąte obliczmy szerokość i wysokość końcowych paneli trójwymiarowych. Dekoracyjne 3d panele docinajmy poprzez wykorzystanie specjalnej piłki do cięcia metalu czy drewna. Nałożenie kleju na łączenie między panelami odbywa się poprzez zastosowanie małego pędzla. Po szóste po nałożeniu paneli szlifujemy powierzchnie papierem, w celu uzyskania jednolitej powierzchni. Gdy wszystko poszło idealnie, wystarczy panele oczyścić, zagruntować, a na samym końcu pomalować.