Panele 3d gipsowe Wyszków

Zanim ustalamy jakikolwiek remont w mieszkaniu czy domku, to zapewne zastanawiamy się nie tylko nad samymi kosztami takiej inwestycji. Liczy się dla nas również prostota montażu. Gdy większość zadań jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, to nie mamy potrzeby nawiązania współpracy z firmą budowlaną. A tak się dzieje, jeśli wybieramy do dekoracji naszych wnętrz wysokiej klasy dekoracyjne panele 3d gipsowe. To wybór często wybierany przez inwestorów i architektów, którzy cenią sobie oryginalne, nowoczesne, a zarazem trójwymiarowe wnętrza. Panele są lepszym rozwiązaniem od tapet czy zwykłej farby na ścianę, a wynika to z wielu względów. Po pierwsze są wykonane z wytrzymałego materiału, czyli gipsu. Po drugie za pomocą najnowszej technologi i połączenia z innymi materiały zachowują cenne właściwości, jak elastyczność, twardość i wytrzymałość na uderzenia, ścieranie. Już te czynniki okazują się dla wielu na tyle przekonujące, że pierwszy raz decydują się na wypróbowanie takich dekoracji we własnym pokoju, salonie czy biurze.

Panele 3d gipsowe Wyszków

Dekoracyjne 3d panele gipsowe Wyszków: zalety

Jest możliwość zamontowania paneli 3d gipsowych na różnych powierzchniach. Na rynku budowlanym mamy do czynienia również z panelami wykonanymi z innych materiałów, niż gips. Na przykład występują ścienne płytki wykonane ze stali, drzewa, płyt mdf, ceramiki, tworzyw sztucznych czy aluminium. Jednak to dekoracyjne panele gipsowe posiadają najwięcej zalet, które przemawiają za tym, aby zdecydować się na ich zakup. Następnie można zająć się ich prostym montażem, czyli przyklejeniem do ściany bądź innej powierzchni. Jeśli chcemy je pokryć na fragment ściany bądź całą powierzchnię, to zawsze mamy taką sposobność. Pojawiają się również panele trójwymiarowe, które można przykręcić śrubami  i wzmacniane wspornikami. Korzystniej i bezpiecznie jest zapoznać się z zaleceniami producenta.

Panele 3d gipsowe Wyszków

Dekoracje ścienne: panele gipsowe 3d Wyszków

Wysoka wytrzymałość paneli to jeszcze gwarancja bezpieczeństwa pożarowego. Z czego ono wynika? Panele dekoracyjne gipsowe są wykonane z materiału, który jest odporny na wilgoć. Dzięki temu nie dochodzi do odkształcania się paneli w momencie styczności z wilgocią czy parą wodną. Materiał świetnie oddycha i to sprawia, że zbiera wilgoć, a następnie oddaje ją na zewnątrz. Ułatwia to stworzenie w każdym pomieszczeniu odpowiedniego mikroklimatu. Dodatkowo ścienne płytki gipsowe są właściwie przygotowane do malowania. Wystarczy tylko przygotować ścianę, wyrównać, a nawet zagruntować. Dopiero później możemy zdecydować się na końcowe gruntowanie paneli i ich pomalowanie. Natomiast takie prace podejmujemy już na samym końcu. O wiele wcześniej jest ważniejsze wyliczenie wszystkich paneli na daną ścianę, ich przyklejenie i następnie minimalne przeszlifowanie.

Panele 3d gipsowe Wyszków

Popularność paneli gipsowych 3d sprawiła, że znajdują zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach. Pojawiają się również w budynkach administracji publicznej, w szkołach, przedszkolach, urzędach i wielu innych miejscach. A dodatkowo coraz częściej stanowią element wystroju nowoczesnych biur i budynków przemysłowych.