Panele 3d Poznań

Panele 3d Poznań  to nadanie wnętrzu mieszkania i domku jednorodzinnego odpowiedniego charakteru wymaga wielu przygotowań. Są one przede wszystkim związane z wyborem właściwych dekoracji, zarówno tych stojących, jak i ściennych. Do popularnych dekoracji ściennych zaliczają się panele gipsowe 3d, które można malować na dowolny kolor. Z montażem takich paneli 3d każdy dorosły będzie mógł sobie poradzić samodzielnie. Należy tylko podczas montażu pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zasad. Po pierwsze panele nie powinno się montować bezpośrednio od podłoża. Ważną rolę pełni tutaj listwa pomocnicza, która pełni rolę podparcia dla przyklejonych do ściany paneli. W tym celu listwa powinna być równo zamocowana, a sprawdzimy to za pomocą zwykłej poziomicy. Po zamontowaniu takiej listwy wystarczy przejść do montowania paneli. Wtedy nakładamy na ich tył klej montażowy bądź gipsowy, a następnie przyklejamy panele do ściany.

Panele 3d Poznań

Podczas montażu paneli surowych należy przyklejać je na odpowiednich łączeniach, bez zachowania odstępów. Dzięki temu jest możliwość uzyskania jednolitego wzoru, pozbawionego łączeń paneli. Inaczej należy jednak postąpić w przypadku paneli już pomalowanych. Ważne jest wtedy zachowanie odpowiedniego dystansu, za pomocą przyciętych kawałków tektury. Odstępy powinny wynosić minimum 2 mm. Przyklejanie paneli może odbywać się zarówno poziomo od dołu, jak i pionowo. Aby więc uczyć to najskuteczniej, musimy zapoznać się z zaleceniami danego producenta.

Panele 3d Poznań

Panele z gipsu ścienne docinamy poprzez zastosowanie piłki do drewna. Kiedy jednak przycinamy panele, to pamiętajmy o oszlifowaniu papierem ściernym ich boku. Dodatkowo mamy możliwość wiercenia takich paneli, co jest ważne, gdy chcemy uzyskać otwory na kable i gniazdka. Kiedy udało się na już zamontować wszystkie panele dekoracyjne, to warto pozostawić je na 1 dzień, czyli 24 godziny. W tym czasie dojdzie do ich właściwego przyklejenia się do ściany. Dopiero później warto przejść do malowania paneli, zaczynając od gruntowania paneli. Posługujemy się tutaj farbami winylowymi, lateksowymi, akrylowymi, akrylowo-lateksowymi bądź innymi farbami przeznaczonymi do paneli 3d. Najlepszy efekt zapewni nam natryskowe malowanie. Jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić, wystarczy skorzystać z wałka z długim włosiem. Warto jednak zachować ostrożność, aby włosie nie pozostało na panelach.

Panele 3d Poznań

Po tak wielu staraniach udało się nam zamontować panele 3d w naszym mieszkaniu bądź domku. Poświęcając 2 dni uzyskaliśmy nowoczesne, oryginalne wnętrze, w którym będziemy mogli się dobrze czuć przez następne kilka lat. Takie wnętrze zachwyci również naszych krewnych, przyjaciół i znajomych. Spojrzą na takie płytki gipsowe z całkowicie innej perspektywy. Możliwe, że już niedługo będą chcieli zastosować takie dekoracje ścienne u siebie.