Panele gipsowe Łódź

Jeśli brakuje nam pomysłu na oryginalny i nowoczesny wystrój wnętrz, to dobrze jest zapoznać się z różnorodnymi dekoracjami ściennymi. Już one mogą nas zainspirować, a zarazem ułatwić stworzyć projekt wystroju wnętrz, który będzie najlepiej dostosowany do naszych i pozostałych domowników oczekiwań. Dużo nam dadzą już dekoracyjne 3d panele gipsowe Łódź, które są w stanie odmienić każdą ścianę i nadać jej więcej życia. Przekonało się o tym już wiele rodzin i właścicieli biur w naszym kraju.

Panele gipsowe Łódź

Dekoracyjne panele gipsowe Łódź: 3d dekoracje ścienne

Dawniej takie dekoracje ścienne były dostępne jedynie dla klientów biznesowych. Natomiast aktualnie wszyscy mają możliwość zdecydowania się na montaż takich dekoracji, jak panele 3d ścienne z gipsu. Ich popularność wynika nie tylko z trójwymiarowego efektu, który nam zapewniają. Duże znaczenie odgrywa również ich wysoka jakość, która wynika przede wszystkim z naturalnego materiału, cennych komponentów. Natomiast odpowiedni efekt 3d zwiększają jeszcze właściwe kształty, faktury i kolory takich paneli dekoracyjnych. Jak jednak przebiega ich montaż?

Panele gipsowe Łódź

Ścienne panele gipsowe Łódź: dekoracyjne płytki z gipsu

Nie jest on skomplikowany, więc niemalże każda dorosła osoba będzie mogła sobie z nim poradzić samodzielnie. Na starcie należy przygotować powierzchnię ścian, aby okazała się w pełni czysta, równa i gładka. Jeśli pojawiają się na niej pewne zabrudzenia, klej, olej czy kurz, to również musimy ją dokładnie wyczyścić. Następnie dobrze jest rozplanować położenie takich dekoracji, jak dekoracyjne 3d panele gipsowe. Ułatwimy sobie dzięki temu zakup odpowiedniej ilości paneli 3d, które są nam potrzebne do wykończenia wystroju wybranego pomieszczenia. Zaznaczenie na ścianie linii, w poziomie bądź pionie, ułatwi nam również dokładne przyklejanie takich paneli dekoracyjnych. Korzystnie będzie również zagruntować naszą ścianę, aby uzyskała o wiele lepsze właściwości i przyczepność. Przycinanie paneli z gipsu odbywa się poprzez zastosowanie piły do drewna, metalu bądź brzeszczotem. Kiedy mamy już przygotowane dekoracyjne panele gipsowe, ścianę i odpowiednie narzędzia, w tym także klej montażowy bądź gipsowy, to przechodzimy do równomiernego nakładania kleju na ścienne panele gipsowe. Panel następnie przyciskamy do ściany i przez chwilę go trzymamy, aby uzyskał przyczepność. Gdyby pojawiały się pewne wycieki kleju po bokach, to usuwamy je za pomocą małej ściereczki. Kolejny etap montażu polega na wyeliminowaniu dylatacji, która mogłaby powstawać między panelami. W takich miejscach należy umieścić odpowiednie przekładki, na przykład wykonane z kawałków kartonu. Unikajmy zastosowania tak zwanych krzyżyków montażowych, które znajdują zastosowanie podczas montowania płytek na ścianie. W przypadku paneli dekoracyjnych nie są one dobrym rozwiązanie, ponieważ po krótkim czasie trudno będzie nam sobie poradzić z ich wyciągnięciem, po związaniu się z klejem. Dodatkowo szczeliny można jeszcze zaszpachlować, aby efekt trójwymiarowy uzyskał o wiele lepszy rezultaty.