Montaż 3d paneli gipsowych

Płytki 3d gipsowe  Panele gipsowe ERPLUS  pozwalają stworzyć ciekawe dekoracje na całej powierzchni ściany albo jej fragmentach. Efekt końcowy w dużej mierze zależy jednak od tego, jak zostaną zamontowane. Nie jest to trudne zadanie, montaż nie wymaga  również specjalistycznego sprzętu. Potrzebne będą z pewnością poziomica, klej gipsowy, piłka do drewna, tekturki, grunt, gładź gipsowa oraz gips szpachlowy. Jeśli panele 3d ścienne mają być montowane nieco ponad poziomem podłogi należy również przygotować listwę startową.

Ścianę należy dokładnie oczyścić, a następnie zagruntować. Kolejny krok to montaż listwy pomocniczej – oczywiście o ile dekoracyjne panele gipsowe nie będą przyklejane poczynając od podłogi. Podczas jej zamocowywania konieczne jest sprawdzenie za pomocą poziomicy, czy została przytwierdzona równo. Na tył paneli należy nałożyć punktowo klej gipsowy lub montażowy, a następnie przyklejać je do ściany. Jako przekładek można użyć kawałków tektury, które łatwo później usunąć - należy robić to ruchem wahadłowym, aby nie uszkodzić paneli. Kiedy klej wyschnie, a przekładki zostaną usunięte, trzeba wypełnić szczeliny pomiędzy panelami i wyrównać ich powierzchnię za pomocą papieru ściernego.

Montaż płytek gipsowych

Aby upewnić się, że klej wysechł, należy odczekać ok. 24 godzin. Dopiero po tym czasie można przystąpić do malowania ścian. Gipsowe panele 3d dekoracyjne najpierw trzeba zagruntować, jeżeli zaś chodzi o wybór samej farby to panuje pełna dowolność – wystarczy wybrać produkt do malowania wnętrz w odpowiednim kolorze. Chociaż zalecane jest malowanie natryskowe, doskonale sprawdzi się także wałek o długim włosiu. Trzeba jednak pamiętać, aby warstwa farby nie była zbyt gruba – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że faktura paneli stanie się mało widoczna.

Dekoracyjne panele ścienne z gipsu dostępne są w wielu wzorach. Ich montaż nie jest trudny, a jeśli przeprowadzony zostanie prawidłowo, łączenia pozostaną niewidoczne. 3d panele można pomalować na dowolny kolor, a w razie potrzeby – jeszcze raz przemalować. Efekt końcowy to ciekawa i oryginalna dekoracja, która będzie ozdobą każdego wnętrza.

Naszym Klientom możemy zaproponować nie tylko dekoracyjne płytki gipsowe, ale również dostawę wybranych produktów jak również ich montaż.