Panele trójwymiarowe

Trójwymiar ma coraz częstsze zastosowanie w naszych domach, mieszkaniach i biurach. Taki wystrój ma dodać odpowiedniego charakteru, a zarazem umożliwić nam przeniesienie się w całkowicie inny świat. Dzięki temu dekoracyjne panele trójwymiarowe pozwalają nam obcować z przyrodą, która ma na nas tak pozytywny wpływ. Aby jednak zamówić odpowiednie ścienne płytki 3d do konkretnych pomieszczeń, to należy zadbać o wcześniejsze przygotowania.

Panele trójwymiarowe

Dekoracyjne panele 3d trójwymiarowe są w pełni przyjazne dla środowiska. Zbudowane są z gipsu. Odmienny charakter paneli jest przede wszystkim zależny od ich faktury. Pojawiają się płytki trójwymiarowe nadające kształty geometryczne, fali bądź efekt puzzli. Połączenie paneli w pionie i poziomie okazuje się bardzo proste. Wynika to z ich jednolitej i spójnej powierzchni, o którą zadbali sami producenci.

Panele trójwymiarowe

Kształt paneli trójwymiarowych 3d to najczęściej kwadrat i prostokąt. Znajdują przede wszystkim zastosowanie na ścianach i sufitach. Dodatkowo można je kleić do płyt DFF, drewna i powierzchni kartonowo-gipsowych. Po zamontowaniu jest możliwość pomalowania paneli wedle uznania. Innym rozwiązaniem jest ich zakup już w konkretnym dla nas kolorze. Do malowania używa się wysokiej jakości farb strukturalnych.

Natomiast montaż takich płytek 3d jest bardzo prosty, co wynika również z ich małej wagi.

Panele trójwymiarowe

Popularne dekoracje ścienne w Polsce: ścienne trójwymiarowe efekty

Polacy od wielu lat decydują się na dekorowanie ścian za pomocą tapet i malowania. Nie są często świadomi, że na rynku budowlanym pojawiają się ciekawsze rozwiązania dekoracyjne, które nie są aż tak kosztowne. Na uwagę zasługują wyżej wspomniane dekoracyjne płytki trójwymiarowe 3D. One pozwalają nam stworzyć nowe stylizacje w naszych pomieszczeniach i nadać im jeszcze ciekawszego charakteru. Najlepsze efekty panele dekoracyjne 3D uzyskują na większych płaszczyznach, co pozwala na dostrzeżenie ich całej faktury i wzoru. Dodatkowo takie dekoracje można zastosować na jednej ze ścian w danym pomieszczeniu.

Zalety paneli trójwymiarowych:

- oryginalna faktura

- uwypuklona gra światła (trójwymiarowość)

- dekoracja na wiele lat

- właściwości akustyczne i izolacyjne

Panele trójwymiarowe

Wystrój z panelami dekoracyjnymi 3D

Dzięki takim dekoracjom, jak ścienne płytki trójwymiarowe, udaje się nam stworzyć różnorodne kompozycje w każdym pomieszczeniu. Dekoracyjne panele trójwymiarowe pasują do wystroju klasycznego, minimalistycznego i retro. Można je wykorzystać jako formę dopełnienia pewnej dekoracji i aranżacji pomieszczenia bądź zastosować jako główną dekorację. Wybór należy do nas.

1. Duży metraż

Im więcej ścian pokryjemy panelami 3D, tym lepszy efekt uzyskamy. Wystarczy przejrzeć modele paneli, a następnie zdecydować, które z nich najlepiej pasowałyby do salonu, sypialni czy biura. Ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ panele można łączyć na różne sposoby.

2. Motywy geometryczne

Popularne dekoracje ścienne opierają się na zachowaniu wyjątkowych motywów geometrycznych. Pasują one do nowoczesnych wnętrz, a zarazem klasycznych. Przykładem mogą być panele przedstawiające obraz na ścianie. Panele 3D gipsowe oparte o geometryczne kształty pozywają na stworzenie różnorodnych efektów aranżacji.

Panele trójwymiarowe

Warto wybrać trójwymiarowe panele 3D

Trójwymiarowe panele 3D to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy ozdobić całą powierzchnię ściany bądź jej pewien fragment. Ich proste ułożenie sprawia, że każdy ma możliwość stworzenia wystroju, który jest idealnie dopasowany do jego oczekiwań. Angażując minimalną ilość czasu i środków mamy możliwość uzyskać wyjątkowy efekt wizualnych.